Literární soutěž – nakladetelství Brk a jejich vánoční sborník Dlouhé zimní večery

Po dlouhé době, přesně řečeno po 2 letech, jsem znovu prolistovala blog s literárními soutěžemi Literární alchymie a také mě na nějaké upozornila Jackie. Zaujalo mě nakladatelství Brk a jejich soutěž na téma „Dlouhé zimní večery“. Zadání bylo jen do 3NS, což jsem si jako autor krátkých povídek řekla: Bez problému! Jenže 1,5 stránky A4 bylo i na mě málo. Škrtala jsem o 106 a nerada se loučila s chvílemi, strávené s lahví kapitána Morgana. Opět jsem si vybrala hlavního hrdinu muže a opět jsem se ocitla v situaci, kdy se mu zachtělo sexu, a ne s ženou. Senpai mi nadala, že mám jako někdy zkusit napsat něco bez sexu. Ale bohužel se mi to nedaří. Možná tak nákupní seznam. Možná…
A tak vznikla povídka s názvem „Pošťák těžkou práci má“, který užral z 1800 znaků.
Světe div se, ale prvního října mi přišel milý mejl, že jsem byla vybrána ze 116 zaslaných povídek a ta moje se bude vyjímat ve vánočním sborníku spolu s dalšími 23 povídkami.

Takže, kdo ještě nemá koupený dárek pro své známé, může nakouknout do e-shopu nakladatelství Brk a někomu udělat radost.

První sborník povídek od nakladatelství BRK. Žánrově odlišné povídky na téma „Dlouhé zimní večery“ od různých autorů mají za cíl zastavit čtenáře v uspěchaném adventním čase a vyvést je ze zajetého stereotypu. Chvíle lehce nostalgické střídá satira a místy až nekorektní humor, aby vzápětí další povídka vyvolala strach a paranoiu. Netradiční sbírka povídek od českých autorů pro české čtenáře čeká na Vaše přečtení.

 

Napsala jsem povídku i do soutěže nakladatelství Gorgona, do Tovaryši kalamáře na téma Rituál. Mělo to být vtipnou formou. Napřed jsem se fakt snažila, ale pak se povídka zvrtla a směřovala někam, kam jsem nechtěla. Tak jsem napsala novou, o fakt mizerném čaroději a oslovila mou skvělou kamarádku „bílou čarodějku“, aby mi pomohla s lektvary. Byla psána ale na rychlo, měla nedostatek prostoru pro korekturu a tuším, že reference od rozhodčích budou v tomto směru kruté. Opět jsem si neodpustila sex mezi dvěma muži. Nese jméno Bylinkové mámení a umístila jsem se zase někde uprostřed a jakmile dostanu písemné „výpovědi“ poroty, tak sem hodím i povídku. Myslím, že mě to zase na delší dobu odsune do „spací“ polohy.

Literární soutěž – nakladetelství Brk a jejich vánoční sborník Dlouhé zimní večery
Tagged on:     

2 thoughts on “Literární soutěž – nakladetelství Brk a jejich vánoční sborník Dlouhé zimní večery

 • 25.10.2020 at 5:43
  Permalink

  Dobrý den, Danny, jsem ráda, že jste využila seznam literárních soutěží a gratuluji k umístění ve sborníku. To je skvělý výsledek!

  Reply
  • 25.10.2020 at 10:40
   Permalink

   Váš seznam literárních soutěží je super a hodně usnadňuje výběr. Díky za něj 😉

   Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *