Slovní hodnocení povídky – Literární soutěž Tovaryši kalamáře

Letos jsem se rozhodla znovu se účastnit soutěže s nakladatelstvím Gorgona. Téma bylo Rituál. Rozepsala jsem velkolepý příběh o rituálu sebevraždy vždy v pátek 13, ale… Příběh měl být vtipný. Což ze začátku byl, ale nakonec se nějak zvrtl. Tak jsem rozepsala nový, snažila se být vtipná až na hůru. Můj hrdina je jako obvykle absolutní nula, neumí vůbec nic a asi proto ho poslali na opuštěné místo. Měla jsem spoustu času, ale jelikož jsem začala nový příběh těsně před koncem, čas se o hodně zkrátil. Jako pokaždé jsem odeslala povídku na poslední chvíli, přepisovala věty, které nedávaly smysl po zásahu korektury Jackie Decker, Efox i skvělé kamarádce Lucce. Najednou jsem nevěděla, kterou opravuji verzi a vše šlo do kelu. Nikdy… NIKDY už nic na poslední chvíli posílat nebudu, to si tady musím nějak tučně napsat.
Umístila jsem se jako průměr a dnes dostala hodnocení poroty. Byly to první řádky, co jsem si přečetla po půlnoci v novém roce!
Můj velký dík také patří úžasné ženě, Bílé čarodějce, která mi pomáhala s výběrem bylinek, kouzel a vytvořila tak charakter nešikovného čaroděje. Dala jsem ji nemalou roli v příběhu, jako čarodějce André. Vytváří i v reálu nejenom krásné věci, ale i vaří lektvary, bylinkové sirupy, tinktury, masti a pomáhá tak zachránit zvířecí svět.

Takže tady je hodnocení a zde si můžete koupit sbírku vítězných povídek Pokřivený svět.

 

 

Pak přišla klasika, kde přepínám psaní z vulgarity do spisovnosti a tak dále a tak dále. Mé klasické chyby, kterých se nejsem schopna zbavit.

Ale jinak myslím dobrý, co říkáte?
I vy se můžete v roce 2021 účastnit soutěže, tak hezky číhejte! Tovaryši kalamáře čekají!

 

Slovní hodnocení povídky – Literární soutěž Tovaryši kalamáře
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *